Garance

Garanci kvalitní služby zajistí vždy pouze správně vybraný odborník. Ten, kdo chce mít proti sobě partnera, který je zosobněn reprezentantem firmy, chce mít individuální přístup se zajištěním komplexních služeb tzv. na klíč a vyžaduje jistou odpovědnost za realizaci celého procesu, jde do kamenné realitky. Tam se svěří se svými požadavky a dostane nabídku služeb, které potřebuje nebo si z výčtu služeb vybere. Zpravidla pak má po celou dobu realizace transakce proti sobě konkrétní osobu, s konkrétní odpovědností. Ta ho průběžně informuje o vývoji, zajistí dle rozsahu zmocnění vše potřebné a klient si ve finále pouze počká na peníze či vyhledanou nemovitost.

Podle čeho by si lidé měli vybírat realitní kancelář?

Je to stejné, jako u jakékoli jiné profese. Nejlepší je, pokud na firmu dostanete reference od spokojeného zákazníka. Hlavně nezaměňujte reference se všudy přítomnými reklamními poutači, či plachtami na kdejakém nehlídaném zábradlí.
Vždy osobně navštivte realitní kancelář ve svém okolí. Zajímejte se o to, jak dlouho je na ta která kancelář na trhu. To nemusí vždy souviset s obchodní značkou, ptejte se, jaký rozsah služeb nabízí. Jakou cenu za ně zaplatíte.
Členství v Asociaci realitních kanceláří ČR je dobrým doporučením, ale nezaměňujte jej se členstvím v jiných spolcích. Členové ARK ČR nejen že podnikají v souladu se zákonem o realitním zprostředkování, ale dodržují Etický kodex, prokazují profesní kvalifikaci povinnou certifikací a v případě nespokojenosti s realitním makléřem členem ARK ČR, se klient na nás může obrátit.

Pojištění odpovědnosti

Zprostředkovatelská činnost v oblasti realit je od účinnosti zákona o realitním zprostředkování (ZOZ) vázanou živností dle živnostenského zákona. ZOZ vyžaduje od realitních zprostředkovatelů mít uzavřenou pojistnou smlouvu na profesní odpovědnost, tj. na škody vyplývající ze zprostředkovatelské činnosti.