Úvěr

Pro nákup nemovitosti můžete použít svoje naspořené prostředky nebo využít celé škály možností financování.

Druhy hypotečních úvěrů

Klasická hypotéka

Tento typ hypotéky se využívá na investice do nemovitosti (nemusí jít výhradně o nemovitost k bydlení jako u stavebního spoření). Může to být koupě bytu, domu, pozemku, chaty, výstavba, rekonstrukce,…. Musí být zajištěn zástavním právem a klient prokazuje dostatečné příjmy pro splácení.

Americká hypotéka

Neboli hypotéka bez prokazování účelu. Stále platí pravidlo, že se prokazují příjmy a úvěr musí být zajištěn zástavním právem k nemovitosti, ale pořídit si můžete cokoli – auto, vybavení domácnosti, dovolenou,…

Refinancování

Máte hypotéku či úvěr ze stavebního spoření? Můžete je refinancovat speciálními produkty, kde se ve většině případů neprokazují příjmy, neplatí se poplatky za vyřízení ani za odhad a hlavní výhodou pro Vás je to, že získáte lepší úrok, než máte nyní.

Offsetová hypotéka

Tato hypotéka využívá Vaše úspory, které Vám hypotéku zlevňují. Jedná se o dva účty, úvěrový a spořící, kdy se úroky z úvěru počítají jen z rozdílu úvěrového a spořicího účtu.

Hypotéka bez prokazování příjmů

Tento typ úvěru využívají nejvíce podnikatelé, kteří by na základě svého daňového přiznání neměli dostatečné příjmy pro splácení klasického úvěru. Neposkytují ho všechny banky, bývá zde vyšší úroková sazba než u klasické hypotéky a výše úvěru bývá maximálně 50% z hodnoty nemovitosti, která se dává do zástavy.

Předhypoteční úvěr

Ještě nemáte vybranou nemovitost, ale chcete mít jistotu, že úvěr dostanete a bude vyřízen velmi rychle? Pak je zde pro Vás Předhypoteční úvěr, kde si hypotéku tzv. předpřipravíte – v bance se vyplní žádost a donesou se příjmy a až si vyberete nemovitost tak se vše dodělá.

Hypotéka s odloženou splátkou jistiny

Pokud si chcete půjčit na investici do nemovitosti a potřebujete začít splácet později, můžete využít tento typ úvěru, kde si můžete odložit splátky až o 12 měsíců..